הקרנת אונליין
חד פעמית

ילדי השמש

סרטו של רן טל

גאים ושמחים לארח את היוצר המוערך רן טל עם שלושה מסרטיו המעולים.
הסרט הראשון - ילדי השמש
הסרט יהיה זמין לצפייה עד מוצ"ש 23.10 בשעה 23:00. כל הנרשמים יקבלו הקלטה של המפגש - יונתן ניר מארח את רן טל שנערך ביום שלישי 19.10.

ילדי השמש זוכה בפרס הסרט הטוב בפסטיבל ירושלים, זוכה פרס הבימוי וב-6 פרסים נוספים בתחרות פורום היוצרים הדוקומנטריים, פרס אופיר לסרט התיעודי הטוב ובעוד עשרות פרסים ברחבי העולם.

"יצירת מופת" 

- וואללה

"הסרט התיעודי המרשים ביותר שהופק בישראל" 

- הארץ

צפו בטריילר (הסרט יוקרן עם כתוביות בעברית):

תקציר
ילדי הקיבוצים הראשונים נולדו בתחילת המאה העשרים להורים צעירים ומלאי תקווה. "ילדי השמש" כינו אותם, ילדי מהפכת שמש העמים בארץ ישראל. הוריהם מייסדי הקיבוצים, ניסו ליצור בפלשתינה חברה חדשה, בה המשפחה המסורתית מתחלפת עם זו הקולקטיבית, רצון היחיד מוכפף לטובת הכלל וכולם חיים בשוויון. 
הם חונכו לאור מודל "האדם החדש" – חבר קיבוץ חרוץ ומוסרי ואמיץ, "אדם אשר השותפות היא טבע ראשון לו". הקבוצה הייתה משפחתם הראשונה, שם התבגרו, התווכחו ואהבו. בעזרת סרטי חובבים שנמצאו בארכיונים מתפוררים, ראיונות קוליים, שירי ילדים והקלטות ישנות, מחייה הסרט עולם נעלם ותרבות אבודה. מארג החומרים הנדיר ממנו עשוי הסרט מייצר סיפור אישי מאד כמו גם כללי ביותר, מעין סיפור-על של אחד המיתוסים המרתקים של התנועה הציונית בארץ ישראל. 

 

ההקרנה פתוחה לקהל הרחב - כולם מוזמנים!

ההקרנה פתוחה לכ-ו-ל-ם. יש להרשם מראש כדי לשריין מקום (ההרשמה בתחתית העמוד).

הסרט והמפגש מתאימים לכל המשפחה.

התשלום בעבור ההקרנה וההרצאה הוא אופציונלי, כל אחד משלם על פי רצונו ויכולתו ונועד לתמוך בעבודתנו, לעזור לנו להביא את הסרט לכמה שיותר צופים.

 

הרשמה לסרט "ילדי השמש" + מפגש - יונתן ניר מארח את היוצר רן טל. 

הסרט יהיה זמין לצפייה עד מוצ"ש 23.10 בשעה 23:00. בסיום ההרשמה תקבלו מייל עם לינק לסרט ולהקלטת המפגש + חומרי העשרה נוספים.