לחתוך את הכאב

מהיוצרים שריגשו אתכם עם "אח שלי גיבור" ו"תמונת חייו"

הקרנה והרצאת דוקותרפיה און ליין עם הבמאי יונתן ניר 

ההקרנה תתקיים ביום רביעי 14.10.20 בשעה 20:30

ההרשמה בתחתית העמוד

תקציר:

הסרט מתעד במשך 3 שנים את סיפורו של צעיר ישראלי המחליט לקטוע את רגלו על מנת להיפטר מתסמונת כאב מסתורית. במהלך הסרט מתגלה כי שורשיו של אותו כאב נעוצים באירוע טראומתי שעבר במהלך שירותו הצבאי, אירוע כלפיו הוא חש אשמה גדולה.

 

הסרט חושף שכבה אחר שכבה את נפשו של אדם שנלחם על חייו מול שדים פנימיים שלא נותנים לו מנוח, עד לסוף המפתיע שמעורר תהיות לגבי היחסים המורכבים שבין הגוף לנפש.

לחתוך את הכאב נרכש לשידור על ידי "רשת" ונתמך על ידי הקרן החדשה לקולנוע. הוא הוקרן בהקרנת בכורה בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי בחיפה וכן, מוקרן באופן קבוע בכנסים מקצועיים בנושא טראומה של פסיכולוגים, עובדי רווחה, שופטים ורופאים. בנוסף, הסרט מוקרן גם בחוגים לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב, חיפה, בר-אילן ובבית הספר לרפואה בטכניון..

"סיפור בלתי יאמן" 

- רשת

"החיים של מתן ברמן יכולים להעניק השראה לכולנו"

- מאקו

צפו בקטע מתוך הסרט:

על ההרצאה ומפגש דוקותרפיה עם הבמאי יונתן ניר

בנוסף לעבודתו כבמאי ומפיק, רכש לו ניר בעשור האחרון שם של מרצה מנוסה ומבוקש והוא העביר עד היום יותר מ-1300 הרצאות בפני קהלים מגוונים בארץ ובעולם. 

בהרצאותיו מעוררות ההשראה, המשולבות עם הקרנה של אחד מסרטיו ומותאמות באופן אישי לקהל אותו הוא פוגש, הוא מדבר על קולנוע דוקומנטרי ככלי לשינוי חברתי והעצמה אישית, הוא מדבר על אתיקה, אסתטיקה ומה שביניהם. 

,​תוך כדי העבודה על ״לחתוך את הכאב״ ועל ״הדולפין״, שני סרטיו הראשונים, החל יונתן לפתח יחד עם הפסיכולוג יורם בן יהודה, מי שפיקד משך שנים על היחידה לתגובות קרב בצה״ל, פרוטוקול טיפולי ושיטת עבודה בשם ״דוקותרפיה״.
בתחילת 2020 הציג יונתן את הנושא הייחודי ופורץ הדרך הזה על הבמה המכובדת של Tedx. 
במפגש המלווה את הקרנת ״לחתוך את הכאב״, יספר יונתן עוד על דוקותרפיה תוך הבאת דוגמאות וסיפורים מתוך עבודתו בתחום בעשור האחרון.
הרצאה זו הועברה בחוגים לפסיכולוגיה ובאוניברסיטאות רבות וכמו כן בכנסים של פסיכולוגים, שופטים ועובדים סוציאליים, בבתי חולים ובתי חולים פסיכיאטריים.

ההקרנה תתקיים ביום רביעי 14.10.20 בשעה 20:30

ההקרנה פתוחה לכ-ו-ל-ם. יש להרשם מראש בשביל לשריין מקום (הרשמה בתחתית העמוד).

הסרט אינו מתאים לילדים.

אנא הרשמו רק אם אתם בטוחים שתוכלו להיות איתנו (יש מקום ל-500 בתי אב בלבד, אם תרשמו ולא תגיעו, תתפסו מקום למישהו אחר).

עם סיום ההרשמה, תקבלו מייל אוטומטי עם הכנות שאתם צריכים לעשות לקראת ההקרנה ועם 3 לינקים:

1) הקדמה מפי הבמאי יונתן ניר 2) הסרט המלא 3) מפגש זום עם הבמאי
הסרט יהיה זמין אך ורק ביום ובשעה שקבענו ללא סיסמה.

 

 

הרשמה להקרנת הסרט לחתוך את הכאב ביום רביעי 14.10.20 בשעה 20:30

-מספר המקומות מוגבל, אנא הרשמו רק אם אתם בטוחים שתהיו איתנו :)

-בסיום ההרשמה, אתם תקבלו מייל שמאשר את הרשמתכם עם הלינקים לסרט ולשיחת זום. הם יהיו זמינים אך ורק ביום שקבענו. יתכן והמייל הגיע לתיבת קידומי מכירות/ ספאם. אם הוא לא שם - סימן שכתבתם את המייל לא נכון, עשו זאת שוב.

 whipcreativestudio 2020