האיש הנעלם - הסיפור של וילפריד ישראל

מהיוצרים שריגשו אתכם עם "אח שלי גיבור", "הדולפין" ו"תמונת חייו"

ארוע התרמה עבור מוזיאון וילפריד ישראל

הקרנה והרצאה און ליין עם הבמאי יונתן ניר, שיר ימגוצ'י אוצרת המוזיאון ונורית אשר פניג מנהלת המוזיאון 

יום שלישי 25.8.20 בשעה 20:00 | מפגש זום בשעה 21:30

ההרשמה בתחתית העמוד

גם לחשבון הבנק: וילפריד ישראל חל"צ, בנק הפועלים, סניף 722, חשבון 256817

 

תודה מקרב לב,

צוות מוזיאון וילפריד ישראל

 

 

 

ביום רביעי 19.8.2020 לפנות בוקר נפרץ חדר תצוגת הקבע של מוזיאון וילפריד ישראל בקיבוץ הזורע.
 
נגנבו עשרות חפצי אמנות, נדירים ביופיים וייחודם האמנותי, חלקם מהאוסף של וילפריד ישראל עצמו. הפורצים הגדילו לעשות והשליכו על הרצפה פסלים וכלים שאותם לא לקחו אלא השאירו שבורים על רצפת המוזיאון.

המראה של החדר השדוד מעלה תחושה כואבת של אלימות ורוע, וכמובן התהייה מי יכול לעשות מעשה כל כך נורא. צוות המוזאון וחברי הקיבוץ עדיין מעכלים את התקרית האיומה וטרם ברור הקף הנזקים הכספיים.

מה שברור שהנזק הגדול ביותר, שלא ניתן לכמת הוא העובדה שצוואתו של וילפריד ישראל ואחרים הופרה ופריטי האמנות שלהם כעת נמצאים בידיים גסות ששום צוואה רוחנית או כתובה לא נוגעת בהם.

 

יש לנו מחויבות לבנות את חדר תצוגת הקבע מחדש ולהמשיך להציג את חפצי האמנות העתיקים והנדירים שברשות המוזיאון לקהל הרחב, ולשם כך אנו זקוקים לעזרתכם.   

כל ההכנסות מהקרנה זו מיועדות לבנייה מחדש של תצוגת הקבע של המוזיאון.  אנו מודים מעומק הלב ליונתן ניר והצוות שלו על יוזמה מבורכת זו, ולכם חברינו היקרים על כל תרומה ועזרה, גם בהפצת הקישור לצפייה. 

ניתן לתרום באמצעות כרטיס אשראי/ביט בלינק הבא:

 "מעולם בחיי לא הכרתי אדם כה אציל, כה חסר אנוכיות וכה חזק כמו וילפריד ישראל" - אלברט איינשטיין.

תקציר:

וילפריד ישראל, בעליה של חנות הכלבו הגדולה ביותר בברלין של שנות ה-30 ודמות צבעונית ומוכרת, היה אחד ממצילי היהודים הגדולים שלתקופת השואה. בין השאר, הוא יזם את מבצע הקינדר-טרנספורט שבמסגרתו הועברו 10,000 ילדים יהודים מגרמניה לבריטניה, ללא הוריהם. אינשטיין כינה אותו "האדם הנבחר", בובר וויצמן היו חבריו הקרובים, ולמרות זאת סיפורו כמעט ונמחק מדפי ההיסטוריה. 

מדוע? מה כבר היה להסתיר? הסיפור המסתורי הופך לאישי כשהבמאי יונתן ניר יוצא לתחקיר חוצה יבשות בעקבותיו של האיש והסיבות להיעלמותו, ומגלה סיפור משפחתי שנשמר בסוד, אשר עוזר לו לפענח את התעלומה.

״האיש הנעלם - הסיפור של וילפריד ישראל״ הוקרן בהקרנת בכורה בדוקאביב, עשה את הבכורה הבינלאומית שלו בפסטיבל הסרטים הבינלאומי של סנטה ברברה, ומשם המשיך לכמעט מאה פסטיבלים נוספים ברחבי העולם. 

הוא זכה בפרס בחירת הקהל בפסטיבלי הסרטים של פילדלפיה ושל ניו המפשיר אבל מרגש מכך - הוא הוקרן בהקרנות מיוחדות בבנייני האו״ם הראשיים בוינה, במוזיאון הסובלנות בלוס אנג׳לס, במוזיאון השואה במונטריאול, יד ושם, ובאירועים רבים נוספים בנושא זכרון השואה והנצחתה באוסטרליה, גרמניה, בריטניה, ארה״ב, קנדה ישראל ועוד.

"זכרו של וילפריד ישראל ייחקק לעד, כפי שגם היה רוצה שיקרה, 

בלבבותיהם ובחייהם של כה רבים שהצליח להציל ממוות." 

- חיים וויצמן

"וילפריד ישראל לא ישב מן הצד, לא נותר אדיש, אלא פעל ללא הרף, לא אחת תוך סיכון חיים,

למען הצלתם של אלפי יהודים, מרביתם ילדים, ולעידוד העלייה לארץ ישראל"

- שמעון פרס

 

צפו בטריילר:

על ההרצאה והמפגש עם הבמאי יונתן ניר

במרכזו של קיבוץ הזורע בו גדל הבמאי יונתן ניר, עומד מאז שנות ה-40 של המאה הקודמת בניין גדול. הבניין נקרא בפי מייסדי הקיבוץ, ביניהם סבו וסבתו של יונתן, "בית וילפריד".

אך המייסדים לא סיפרו מעולם לילדיהם או נכדיהם מי היה אותו וילפריד מסתורי.

כשמתגלה לבמאי הסרט שבארכיון הקיבוץ שמור מכתב בו מכנה אלברט איינשטיין את אותו וילפריד "האדם האצילי ביותר שהכרתי מימיי", הוא יוצא למסע בנסיון לענות על 3 שאלות - מי היה וילפריד ומה הוא עשה? מה היה הקשר שלו לקיבוץ? ולמה נשמר סיפורו בסוד? 

ההרצאה משלימה את הסרט ומעשירה אותו בסיפורים מאחורי הקלעים וברבדים נוספים.

ההקרנה תתקיים ביום שלישי 25.8.20 בשעה 20:00

ההקרנה פתוחה לכ-ו-ל-ם. יש להרשם מראש בשביל לשריין מקום (הרשמה בתחתית העמוד).

אנא הרשמו רק אם אתם בטוחים שתוכלו להיות איתנו (יש מקום ל-500 בתי אב בלבד, אם תרשמו ולא תגיעו, תתפסו מקום למישהו אחר).

בסיום ההקרנה מי שירצה יוכל לשלם על השתתפותו בשביל לתמוך במוזיאון וילפריד לאמנות ולעזור לנו להמשיך את מורשתו של וילפריד ישראל.

עם סיום ההרשמה, תקבלו מייל אוטומטי עם 3 לינקים:
1) הקדמה מפי הבמאי יונתן ניר 2) הסרט המלא 3) מפגש זום עם הבמאי
הסרט יהיה זמין אך ורק ביום ובשעה שקבענו ללא סיסמה.

 

 

הרשמה להקרנת הסרט האיש הנעלם - הסיפור של וילפריד ישראל ביום שלישי 25.8.20 בשעה 20:00

-בסיום ההרשמה, אתם תקבלו מייל שמאשר את הרשמתכם עם הלינקים לסרט ולשיחת זום. הם יהיו זמינים אך ורק ביום שקבענו. יתכן והמייל הגיע לתיבת קידומי מכירות/ ספאם. אם הוא לא שם - סימן שכתבתם את המייל לא נכון, עשו זאת שוב.

 whipcreativestudio 2020