top of page

בימוי: דוד דרעי | יוצרי הסרט: דוד דרעי, רות יובל, דורון גלעזר | הפקה: ד.ד. הפקות | ישראל | 110 דק | 2017
לוגו.png

  סדרת פסיפס ישראלי  

  בשיתוף קרן גשר לקולנוע רב תרבותי,  
  קרן אבי חי וקרן מיימונידיס  

הסרט והקלטת המפגש - יונתן ניר מארח את הבמאי דוד דרעי -  זמינים לצפייה עד ליום ראשון 14.4 בשעה 10:00 בבוקר (שעון ישראל)

פרס הסרט הטוב ביותר, פורום היוצרים הדוקומנטריים | פרס התחקיר הטוב ביותר, פורום היוצרים הדוקומנטריים | פרס הבימוי הטוב ביותר, דוקאביב | פרס התחקיר הטוב ביותר, דוקאביב

  צפו בטריילר: 

"סרט חזק ומאוד חשוב, שאחריו הדיון בשאלה העדתית חייב להשתנות"
- קובי מידן, חוצה ישראל

"הסרט הזה יטלטל אתכם בין אם תרצו או לא. תחקיר שטרם נראה כמותו על המסך. חובת צפיה לאנשים שגרים בישראל. יצירה שתשנה את עולמכם".
- דלית כהן, סרטים

"חומר נפץ תיעודי שמהווה "אקדח מעשן", ומכריע באופן די חד משמעי בוויכוח ארוך השנים שמנהלת החברה הישראלית בינה לבין עצמה בשאלת הקיפוח — היה או לא היה. ובכן, היה ועוד איך היה. הרבה יותר גרוע ממה שדמיינו לעצמנו".
- שני ליטמן, הארץ

"סרטו של דרעי עושה עבודה טובה בלשבור את הלב. דרך נקודת מבטם של תושבי ירוחם, חלקם בני משפחתו, שרואים עכשיו בפעם הראשונה את "התמונה הגדולה" אנחנו יכולים לחוות ממש את הייאוש, האכזבה ותחושת הבגידה העמוקה של הציונות והמדינה".
- אלון לוי, העוקץ

"מבנה נרטיבי חכם שמתפתח כסיפור בלשי מזעזע".
- דוקוטיים

״חומר נפץ חברתי ופוליטי״
 
- סמדר שילוני, Ynet

תקציר

הסרט והסדרה ששינו את השיח על עיירות הפיתוח, המזרחים, הפערים החברתיים - וזכו בכל פרס אפשרי (הסרט, הבימוי, והתחקיר הטובים ביותר) חושפים את סיפור ההקמה של עיירות הפיתוח בישראל, כפי שלא סופר עד כה: עדויות ופרוטוקולים חסויים מגלים לראשונה את האמת המטלטלת מאחורי חזון "פיזור האוכלוסייה", שהוכתב על ידי הנהגת המדינה בשני העשורים הראשונים לקיומה, ויצק את היסודות לפער העדתי והמעמדי בישראל. ״סאלח, פה זה ארץ ישראל״ שופך אור חדש על המניעים האמיתיים שהנחו את מנהיגי המדינה ועל פרטי הפרטים של מנגנוני הרמייה והכפייה שהפעילו על מי שהיו, בעיניהם, שווים פחות. החשיפה ההיסטורית בסרט מלווה בסיפורו האישי של דוד דרעי, במאי הסרט ובן העיירה ירוחם, שכעבור חמישים שנה מגלה איך הפכה השיטה האכזרית שהופעלה על הוריו ובני דורם, לחטא הקדמון שיקבע גם את מסלול חייו ויגבה מחיר כבד ממאות אלפי אנשים בעיירות הפיתוח.

ההקרנה פתוחה לקהל הרחב - כולם מוזמנים!​

ההקרנה פתוחה לכ-ו-ל-ם. יש להרשם מראש כדי לשריין מקום (ההרשמה בתחתית העמוד). התשלום בעבור ההקרנה והמפגש נתון לבחירתך - על פי היכולת ונדיבות הלב (דאנה).

תמיכתך תגיע באופן ישיר ליוצרים ולמיזם, ובכך תאפשר לנו להמשיך את העשייה שלנו ולהפיץ ערכים בארץ ובעולם דרך יצירה ישראלית מקורית.

 

הרשמה

ההקרנה הסתיימה

תיבת ההרשמה לא נמצאת כאן? הסירו את חסימת התכנים (אינטרנט רימון ודומיו) ונסו שוב.

אם לא הצלחתם כתבו לנו מייל: 

info@yonatannir.com 

Screenshot_6_edited.png
image.png
image.png
קרן-גשר.png
קרן-אביחי.png
17-removebg-preview.png
bottom of page