top of page

  הקרנות סרטים בבתי ספר  

לפני כעשר שנים, התחלנו להציג את הסרטים התיעודיים שלנו בבתי ספר, מתוך הבנה שרבים מבני הנוער כיום, חיים ונושמים מסכים ומצלמות מגיל צעיר מאוד.

הרעיון היה, להשתמש בשפה התיעודית המוכרת לאותם בני הנוער, ודרכה, לחבר אותם לסיפורים אנושיים מעוררי השראה, העומדים בקנה אחד עם הערכים שאותם שואפים בתי הספר להנחיל לתלמידיהם.

בעשור האחרון, הסרטים התיעודיים שלנו ״אח שלי גיבור״, ״הדולפין״, ״תמונת חייו״ ו״האיש הנעלם - הסיפור של וילפריד ישראל״, הוקרנו בפני יותר מ-400,000 תלמידים ותלמידות לאורכה ולרוחבה של ישראל, במאות בתי ספר. 

התגובות והמשובים הרבים שקיבלנו מתלמידים ומורים לאורך השנים, אפשרו לנו לדייק ולשכלל את מערכי השיעור המלווים את הקרנת הסרטים, ובאמצעותם לשפר באופן ניכר את חוויית הלימוד.

היום, אנחנו גאים להציג בפניכם את מערכי הלמידה החדשים שפיתחנו יחד עם צוות של מומחים פדגוגיים.

מדובר במערכי למידה המשלבים צפייה בסרטים תיעודיים העוסקים בנושאים ערכיים ומשמעותיים המהווים חלק מתכנית הלימוד השנתית.

כל מערך בנוי סביב סרט אחד, וכולל שיעור מקדים ומסכם, המלווה במצגות מעוצבות ונוחות לשימוש.

המערכים מותאמים לגילאים שונים, ומטרתם להעניק לתלמיד חוויה אינטראקטיבית מרתקת, ולמורה את כל הכלים להוציא את המיטב מהשיעור (אל דאגה, השיעורים מותאמים למורים משקיענים, וגם לכאלו שאוהבים להתכונן דקות לפני..) 

 

נשמח להגיע גם אליכם!

לפרטים נוספים והזמנות: אלמוג  - info@yonatannir.com | טלפון - 052-8853854

אנוש קסל מחזיק את חנן אחיו

תקציר הסרט:  תיעוד מסעם של צעירים ישראלים עם תסמונת דאון היוצאים עם אחיהם לטיול תרמילאים בהודו. המסע המאתגר חושף את מערכות היחסים המורכבות השוררות בין האחים, את הקשיים ואת רגעי הקסם שמביא עמו ילד מיוחד לתא המשפחתי.

מתאים לגילאים: א'-יב'

מטרת השיעור: הכרת המושג צרכים מיוחדים בכלל ותסמונת דאון בפרט, חשיפת התלמידים למגבלה פיזית והשפעותיה על החיים, לפתח סובלנות, כבוד והבנה כלפי השונה.

נושאים: שילוב וצרכים מיוחדים, קבלת האחר, סבלנות

וסובלנות, משפחה.

אירועים קשורים: יום הסובלנות (16.11), היום הבינלאומי לזכויות אנשים עם מוגבלות (3.12), יום המודעות לתסמונת

דאון (21.3), יום משפחה, חנוכה (גיבורים).

*ניתן להזמין דרך סל תרבות וגפ"ן (מספר תכנית - 20641)

אח שלי גיבור

unnamed.png
DB2.jpg

תקציר הסרט:  סיפורו של מורד, נער מכפר ערבי במרכז הארץ שניתק את עצמו מבני אדם בעקבות תקיפה קשה שעבר. רגע לפני אשפוז במחלקה פסיכיאטרית הוא נלקח על ידי אביו המסור לטיפול עם דולפינים באילת. בעקבות הקשר המיוחד המתפתח בינו לבין הדולפינים, הוא שב לדבר אחרי חודשים של שתיקה. אז מתברר שהעבר נמחק מזכרונו והוא מסרב לשוב אל אמו המחכה לו בכפר.

מתאים לגילאים: ז'-יב'

 
מטרת השיעור: לפתח דיון מעמיק בנושא אלימות, חשיפת התלמידים לנושא של פגיעה נפשית כתוצאה ממעשי האלימות, הכרת תהליך קבלת החלטות ויישומו כתגובה לאלימות.

נושאים: אלימות, סבלנות וסובלנות, יחסים, משפחה, סרטים בערבית.

אירועים קשורים: היום הבינלאומי לאי-אלימות (2.10), יום בריאות הנפש (10.10), יום הסובלנות (16.11), יום זכויות האדם (10.12), יום השונות התרבותית (21.5), יום המשפחה.

*ניתן להזמין דרך גפ"ן (מספר תכנית - 20640)

הדולפין
unnamed.png
d565a8f4-fc35-469d-963e-e7b19944ea04.jpg

תקציר הסרט:  בגיל 65, בשלהי קריירה מפוארת, יוצא עמוס נחום - צלם הטבע עטור פרסים - אל המסע המסכם של חייו. אחרי שצילם תנינים, אנקונדות, כרישים, אורקות, לווייתנים ועוד, הוא מתכוון לצלם הפעם, במישורים הארקטיים האינסופיים של צפון קנדה, את התמונה המסוכנת ביותר שצילם עד היום: תמונה של דב קוטב צולל, פנים אל פנים, ללא אמצעי הגנה. בעבר ניסה עמוס לצלם את התמונה הזו וכמעט נטרף, אבל משהו דוחף אותו לנסות ולעשות את זה שוב. 

מתאים לגילאים: ט'-יב'

 
מטרת השיעור: העלאת מודעות לנושא המסת הקרחונים, זיהום האוויר והשפעותיהם על עתיד האנושות, הכרת משבר האקלים ותוצאותיו והיכולת שלנו להשפיע על השינויים הקיצוניים שמתחוללים בכדור הארץ.

 נושאים: איכות ושימור הסביבה, חוויות אישיות, צבא וזכרון, אוטוביוגרפיה.

אירועים קשורים: יום שימור שכבת האוזון (14.9), היום הבינלאומי להקטנת אסונות טבע (אוקטובר), יום הטבעונות (1.11), ט"ו בשבט, יום המים הבינלאומי (22.3), יום כדור הארץ (22.4).

תמונת חייו
unnamed.png
Copy of Copy of The Essential Link (5).p

תקציר הסרט:  וילפריד ישראל, בעליה של חנות הכלבו הגדולה ביותר בברלין של שנות ה-30 ודמות צבעונית ומוכרת, היה אחד ממצילי היהודים הגדולים שלתקופת השואה. בין השאר, הוא יזם את מבצע הקינדר-טרנספורט שבמסגרתו הועברו 10,000 ילדים יהודים מגרמניה לבריטניה, ללא הוריהם. אינשטיין כינה אותו "האדם הנבחר", בובר וויצמן היו חבריו הקרובים, ולמרות זאת סיפורו כמעט ונמחק מדפי ההיסטוריה. הסיפור המסתורי הופך לאישי כשהבמאי יונתן ניר יוצא לתחקיר חוצה יבשות בעקבותיו של האיש והסיבות להיעלמותו, ומגלה סיפור משפחתי שנשמר בסוד, אשר עוזר לו לפענח את התעלומה. 

מתאים לגילאים: ט'-יב'

 
מטרת השיעור: העמקת הידע בנושא יהודים מצילים יהודים בתקופת השואה, העלאת מודעות לחשיבות זכרון השואה ומעשי גבורה של יהודים בתקופה זו.

נושאים: יהודים מצילים יהודים, זכרון השואה, תרבות יהודית, היסטוריה, מלחמת העולם השנייה.

אירועים קשורים: ליל הבדולח (9.11), יום השואה הבינלאומי (27.1), יום השואה, מסע לפולין, מסע ישראלי.

*ניתן להזמין דרך סל תרבות

האיש הנעלם - הסיפור של וילפריד ישראל
unnamed.png
bottom of page